Kadra

Dorota Więckowska

Jestem absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza. Zaraz po jej ukończeniu dostałam pracę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie pełniłam funkcję tancerki zespołowej. Z bardzo dobrym wynikiem ukończyłam studia o kierunku Pedagogika Baletu w Akademii Muzycznej w Warszawie. Trzy lata uczyłam tańca klasycznego w Szkole Baletowej w Warszawie. Ponadto skończyłam podyplomowe studia menedżerskie na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie prowadzę własną działalność Dora Dance – Dorota Więckowska (Wziątek), gdzie kontynuując swoją pasję uczę tańczyć dzieci, młodzież i dorosłych.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Balet, Grupy turniejowe, Pierwszy Taniec, Stretching z elementami baletu.

 

Doświadczenie zawodowe: 

2000- Teatr Wielki- Opera Narodowa w Warszawie, stanowisko: tancerka zespołowa,

Udział w całkowitym repertuarze teatru, między innymi:

Balety: ”Dziadek do orzechów” muz. Piotr Czajkowski, „Jezioro łabędzie” muz. Piotr Czajkowski, „Śpiąca królewna” muz. Piotr Czajkowski, „Bajadera” muz. Minkus, „Romeo i Julia” muz. Siergiej Prokofiew, „Czajkowski” muz. Piotr Czajkowski, „Święta wiosna” muz. Igor Strawiński, „Grek Zorba” muz. Mikis Theodorakis, „Spartakus” muz. Aran Chaczaturian, „Córka źle strzeżona” muz. Ferdynand Herold

Opery: „Don Giovanni”  muz. W.A. Mozart, „Dama Pikowa” muz. Piotr Czajkowski, „Król Roger” muz. Karol Szymanowski, „Nabucco” muz. Giuseppe Verdi, „La Boheme” muz. Giacomo Puccini, „Ubu Rex” muz. Krzysztof Penderecki, „Oniegin” muz. Piotr Czajkowski, „Straszny dwór” muz. Stanisław Moniuszko, „Rigoletto” muz. Giuseppe Verdi, „Aida” muz. Giuseppe Verdi

2004-  Pedagog tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie

2000- Współpraca z agencją artystyczną Gudejko: Występ podczas wyborów Miss Polski, taniec klasyczny, występ taneczny w Telewizji Polskiej Program2:„Europa da się lubić”, „Polonez” z „Pana Tadeusza” Krzesimira Dębskiego- program przygotowany z okazji jubileuszu kinematografii światowej, występ   transmitowany przez Program 1 TVP na żywo.

Współpraca z agencją artystyczną Małgorzaty Babicz:pokaz fryzur Wella i L’oreal

Współpraca z agencją artystyczną Moniki Moskwy: udziały w imprezach rozrywkowych na zlecenia z ww. agencji

Współpraca z Dorotą Furman, choreografem 2 Programu: Pokaz taneczny w programie „K jak Kabareton” – live , przygotowany dla Programu 2 TVP, udział w reklamie telewizyjnej Tele5, na otwarcie stacji, udział w teledysku grupy hip- hopowej Onar i Ośka

2009- Prowadzenie zajęć tańca klasycznego w Ośrodku sportowym Elsporto w Wejherowie: Prowadzenie zajęć tańca ludowego, baletu i zespołu cheeleaders w Centrum Kultury w Gniewinie. 

2009- Udział w projekcie szkoleniowo-warsztatowym pt. „Fabryka Umiejętności” skierowany do animatorów kultury, instruktorów i nauczycieli w zakresie sztuk teatralnych i wizualnych w Wejherowskim Centrum Kultury

2011- Uzyskanie certyfikatu instruktora Zumba Fitness Basic 1

2012- Uzyskanie certyfikatu instruktora Zumba Fitness Basic 2

2012- Uzyskanie certyfikatu instruktora Zumba Kids

2013- Współpraca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gniewinie

2014- Uzyskanie certyfikatu Zumba Kids i Zumba Kids Junior Boost (uzupełniające)

2014- Warsztaty metodyczne „Tańce i zabawy na wiosnę i lato dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym” – centrum szkoleniowe Klanza w Gdyni

Prowadzenie zajęć tańca klasycznego w szkole podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie

Współpraca z Niepublicznym Przedszkolem „Urwis” w Wejherowie, prowadzenie zajęć baletowych i zumby dla dzieci

2016- Prowadzenie zajęć w Świetlicy wiejskiej w Prusewie – zumba kids

2017- Wykładowca tańca klasycznego, estetyki tańca oraz tańca towarzyskiego w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy

2018- Uzyskanie certyfikatu instruktora „Joga dla dzieci i młodzieży”

 

Aleksandra Maluga

Choreograf, dyplomowany tancerz, instruktor tańca oraz dietetyk sportowy i kliniczny.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im Feliksa Parnell'a w Łodzi.

W wieku 10 lat dostała się do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi i tam przez 9 lat pod okiem wybitnych tancerzy i choreografów kształciła się z tańca klasycznego, współczesnego, charakterystycznego oraz ludowego. Brała udział we wszystkich koncertach szkolnych na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Teatru Muzycznego w Łodzi.

Swoje umiejętności pogłębiała na warsztatach tanecznych z techniki Merce Cunningham i Contemporary Dance. Brała udział w warsztatach tanecznych:

  • tańca współczesnego prowadzonych przez artystów RANDOM DANCE w Londynie;
  • tańca hiszpańskiego i flamenco prowadzone przez Rosę Estrellę z Hiszpanii;
  • tańca klasycznego oraz współczesnego prowadzonych m.in. przez tancerzy Teatru Wielkiego Opery Narodowej;
  • tańca ludowego prowadzonych przez zespół Witebski Państwowego Collegu Kultury i Sztuki;

Jej pedagogami byli wybitni rosyjscy tancerze i choreografowie tj: Svetlana Basyrova-Potargovich,Vladimir Domark, Svetlana Szarowa, Pranciskus Peluritis oraz tancerze Random Dance w Londynie - Anna Nowak, Anh Ngoc Nguyen i Jessica Wright, tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi - Bogumiła Szaleńczyk, Wojciech Domagała, Dagmara Jagodzińska.

Występowała między innymi na scenie Teatru Wielkiego oraz Teatru Muzycznego w Łodzi. Brała udział w spektaklach baletowych takich jak: Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka, Jezioro Łabędzie oraz w operze Czarodziejski Flet.

2012- kurs instruktora reakcji ruchowej- specjalność TANIEC w Polskiej Akademii Sportu w Warszawie.

2012-2014 instruktor tańca klasycznego oraz współczesnego w Szkole Podstawowej w Rąbieniu.

2012-2014 instruktor tańca klasycznego oraz nowoczesnego w Otofitness w Aleksandrowie Łódzkim.

Od 2014 związana ze szkołą tańca Dora Dance oraz Centrum Kultury w Gniewinie.

Od 2014 współpraca z Niepublicznymi Przedszkolami w Bolszewie, Wejherowie oraz Redzie.

Prowadzenie zajęć baletowych oraz tańca nowoczesnego.

W 2017 roku we współpracy z Dora Dance oraz Centrum Kultury w Gniewinie wyjazd z uczniami do Wołkowyjska na Białoruś na III Regionalne Święto Sztuki Ludowej ''Сяброуски фэст''.

W 2017 roku we współpracy z Dorotą Więckowską wystawienie spektaklu w technice tańca współczesnego '' Different World'' I akt. Premiera w Centrum Kultury w Gniewinie.

2017-założyciel mobilnej szkoły tańca Dance Academy Aleksandra Maluga.

W 2018 roku we współpracy z Dorotą Więckowską wystawienie kolejnej części spektaklu ''Different World'' II akt. Premiera całości w Gdyni.

W 2019 roku we współpracy z Dorotą Więckowską wystawienie w dwóch aktach spektaklu ''Different World'' w technice tańca współczesnego w Wejherowskim Centrum Kultury- Filharmonia Kaszubska.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Grupy turniejowe, Zajęcia indywidualne.

W Centrum Kultury w Gniewinie prowadzi zajęcia: Balet, Taniec Nowoczesny.

 

Natalia Zając

Od 9 lat jest dyplomowanym instruktorem tańca jazzowego, tytuł ten zdobyła szkoląc się pod okiem instruktorów w Egurrolla Dance Studio. W 2018 zdobyła kolejny dyplom instruktorski po dwuletnim studium tańca jazzowego w Mazowieckim Instytucie Kultury. Od ponad dwudziestu lat związana z tańcem, brała udział w licznych kursach i warsztatach tanecznych. Od siedmiu lat współzałożycielka, choreograf oraz tancerka Teatru Tańca "Jeszcze 5 minut". Ponadto sama prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. Specjalizuje się głównie w technice jazzowej oraz pochodnych, w tym broadway jazz oraz taniec współczesny.

W Dora Dance prowadzi zajęcia z grupami: Crazy Dance Taniec musicalowy/Jazz, Crazy Dance mini a od 2019 roku Crazy Dance Stars. 

Magda Rejniak

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ze specjalnością nowoczesnych form gimnastycznych i fitness. Magister Wychowania Fizycznego, instruktorka gimnastyki korekcyjnej, Pilates i Aquaareobiku.
Od najmłodszych lat trenowała gimnastykę artystyczną oraz tańczyła w zespole akrobatyczno-tanecznym. Jako instruktor z kilkuletnim doświadczeniem wciąż pogłębia swoją wiedzę na temat świadomych technik pracy z ciałem. Uczestniczka wielu warsztatów i konferencji fitness, a także szkoleń z zakresu żywienia. Uczennica ,,Szkoły Jogi” Agaty Biernat. Na zajęciach stara się dzielić pozytywną energią raz zarażać pasją do aktywności fizycznej.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Jogę dla dzieci przedszkolnych i szkolnych.


 

Daria Pochyła

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale Neofilologii, pasjonatka języka chińskiego i rosyjskiego oraz zdrowego stylu życia. Od ponad roku certyfikowana instruktorka fitness. Kilkumiesięczny kurs instruktorski ukończyła w renomowanej szkole ProFi Fitness School w Gdyni, tym samym zdobywając międzynarodowe uprawnienia REPs Polska. W przyszłości planuje dalej poszerzać wiedzę na temat zajęć fitness. Swoją drogę instruktorki rozpoczęła w Dora Dance, wciąż otwarta na propozycje klientek. Lubi się rozwijać wprowadzając ciekawe, różnorodne zajęcia. Słucha, doradza oraz potrafi dopasować poziom trudności do potrzeb i umiejętności grupy. Młoda, sympatyczna, towarzyska. Znak rozpoznawczy: cool down przy klimatycznie zaciemnionej sali.

W DoraDance prowadzi Trening obwodowy, Body ball, ABT-zgrabne nogi/płaski brzuch.

 


 

Emilia Skrzyńska

Absolwentka Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii na PO. Trener klasy 2 LA. Od 20 lat Instruktorka fitness i aquafitess oraz Pilates BASIC. PFI Professional Personal Trainer od 2011roku. Animator czasu wolnego od 2013 roku. Instruktor oraz sędzia Nordic Walking od 2010roku. Instruktor dyscypliny sportu Pływanie od 2007roku. Instruktor Zumby od 2014roku. Poza sportem jest żoną trenera piłki nożnej i mamą dwóch córek 14letniej Julii i 2letniej Leny. Jej największą pasją jest bieganie. Uwielbia również podróże te małe jak i te duże. Sport jest jej drugą miłością, po rodzinie. Stara się zarażać nim wszystkich dookoła. Osiągniecia: Od 2009 roku praca w Prywatnej Pływalni w Gniewinie jako Instruktor Aquafitess. Od 2014 roku praca jako Instruktor Zumby na terenie Gminy Gniewino. W latach 2014-2017 pracowała w Klubie Sportowym Stolem Gniewino jako pomoc trenerska przy prowadzeniu zajęć sportowych z najmłodsza grupa piłkarska Stolem Bambini. W latach 2013 - 2017 pracowała jako Instruktor sportu w Ośrodku kondycyjno - odchudzający Balruria w Jastrzębiej Górze. Od 2018 roku pracuje jako Instruktor Fitness oraz Trener Personalny w Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. W Centrum Kultury w Gniewinie prowadzi zumbę dla dzieci oraz zumbę dla dzieci starszych i młodzieży.


 

Joanna Szreder

Jestem absolwentką Powszechnej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Chojnicach. Ukończyłam kurs Social Media Marketing. W Dora Dance zajmuję się kompleksową obsługą recepcji oraz prowadzeniem portali społecznościowych. Uwielbiam gotować oraz piec ciasta. Wolny czas spędzam w gronie rodzinnym.


 

Marzena Spychała

żona, matka 2 córek, od 29 lat nauczyciel wychowania fizycznego, ukończyła Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach, instruktor fitness, manager w firmie Forever Living Products Poland, sędzia Nordic walking, trener nordic walking, pasjonatka, promotorka nordic walking i zdrowego stylu życia. Czołowa zawodniczka licznych zawodów nordic walking w kraju i za granicą. Wielokrotna Mistrzyni Polski NW na dystansach 5km,10km, 21.1km oraz maratonów. Zdobywczyni wielu cykli Pucharu Polski NW. Mistrzyni Europy na dystansach 5km,10km i 21,1km. Mistrzyni Świata NW na dystansie półmaratonu w roku 2018. Trzykrotna wice Mistrzyni Polski w Maratonie Górskim NW. Czołowe lokaty osiągnęła również pokonując trzykrotnie 24 godzinne ultramaratony. Jej najdłuższy oficjalny pokonany dystans to 110,7km w 17 godzin. Spełnia się i czerpie radość z dzielenia się swoim doświadczeniem zawodowym i sportowym z innymi. Sprawdza się jako organizator. Zorganizowała ogólnopolską konferencję szkoleniową pt. Nordic Walking jako alternatywna forma zajęć wychowania fizycznego. Była współorganizatorem ogólnopolskiego rajdu na "Kopę Biskupią Bez Granic". Pracuje jako szkoleniowiec, trener. Jej wychowankowie ze szkoły w której pracowała tj. CKZiU Nysa zdobyli Mistrzostwo Polski , Puchar Polski NW, oraz Mistrzostwo Świata w swojej kategorii wiekowej. Realizowała dwukrotnie jeden z największych w Polsce projektów dotyczących profilaktyki prozdrowotnej - "Nordic Walking na Receptę", prowadząc systematycznie zajęcia nauki i doskonalenia marszu nordic walking, którego głównym organizatorem była Polska Federacja Nordic Walking. Obecnie z ramienia firmy Nessiporstwear prowadzi zajecia NESSI TIME promujące aktywność nordic walking. Za największe swoje osiągnięcie uważa fakt, że odkąd 9 lat temu rozpoczynając swoją przygodę z nordic walking weszła po raz pierwszy na Mistrzostwach Polski na podium to do dnia dzisiejszego na zawodach, na których się pojawia zdobywa nadal nowe tytuły sportowe i pokonuje nowe wyzwania. W 2018 roku otrzymała prestiżowe wyróżnienie przyznane przez PFNW NORDICUS- CZLOWIEK ROKU 2018. Nadal bierze udział pokonując długodystansowe rajdy górskie, nadmorskie, oraz na różnych dystansach w zawodach nordic walking. Kieruje się w swoim życiu maksymą: "WYTRWAĆ - to tajemnica wszelkich zwycięstw, a wiara + nadzieja + marzenia, to furtka do możliwości"


 

Lesław Spychała

Absolwent AWF Katowice ze specjalizacjami: tenisa ziemnego oraz piłki koszykowej. Ma 33-letnie doświadczenie w pracy z młodzieżą. Ukończył dodatkowo studia podyplomowe oligofrenopedagogiki przez cztery lata pracował z młodzieżą z niepełnosprawnościami. W 2019 zdobył uprawnienia trenera Nordic Walking. W tym samym roku osiągnął Mistrzostwo na dystansie 5km w cyklu Pucharu Polski, a w obecnym roku wywalczył tytuł Mistrza Polski i Mistrzostwo Europy również na dystansie 5km.


 

Marta Kochanowska

Jestem instruktorką tańca z wieloletnim doświadczeniem, głównie w zakresie tańca towarzyskiego, nauki pierwszego tańca weselnego, zajęć latino solo dla kobiet oraz tańca użytkowego. W przeszłości prowadziłam też zajęcia dla dzieci. Tańczyłam sportowo przez 11 lat. Do tej pory pracowałam w szkole tańca Maestro w Opolu oraz w Szkole tańca Nova w Krakowie. Nauka tańca jest dla mnie wielką przyjemnością. W pracy wciąż szukam nowych rozwiązań, które sprawiają, że pary wychodzą z zajęć zadowolone. Na zajęciach zawsze panuje luźna atmosfera z zachowaniem przy tym pełnego profesjonalizmu. Ucząc tańca skupiam się na uczeniu partnera prowadzenia, zamiast nauki kroków damskich i męskich "na pamięć", co sprawia, że pary są usatysfakcjonowane i wychodzą z zajęć nauczone nie tylko choreografii, ale też tańca. W Dora Dance prowadzi zajęcia: taniec towarzyski/użytkowy dla par


 

do góry

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ