Kadra

Dorota Więckowska

Jestem absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza. Zaraz po jej ukończeniu dostałam pracę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie pełniłam funkcję tancerki zespołowej. Z bardzo dobrym wynikiem ukończyłam studia o kierunku Pedagogika Baletu w Akademii Muzycznej w Warszawie. Trzy lata uczyłam tańca klasycznego w Szkole Baletowej w Warszawie. Ponadto skończyłam podyplomowe studia menedżerskie na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie prowadzę własną działalność Dora Dance – Dorota Więckowska (Wziątek), gdzie kontynuując swoją pasję uczę tańczyć dzieci, młodzież i dorosłych.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Balet, Grupy turniejowe, Pierwszy Taniec.

 

Doświadczenie zawodowe: 

2000- Teatr Wielki- Opera Narodowa w Warszawie, stanowisko: tancerka zespołowa,

Udział w całkowitym repertuarze teatru, między innymi:

Balety: ”Dziadek do orzechów” muz. Piotr Czajkowski, „Jezioro łabędzie” muz. Piotr Czajkowski, „Śpiąca królewna” muz. Piotr Czajkowski, „Bajadera” muz. Minkus, „Romeo i Julia” muz. Siergiej Prokofiew, „Czajkowski” muz. Piotr Czajkowski, „Święta wiosna” muz. Igor Strawiński, „Grek Zorba” muz. Mikis Theodorakis, „Spartakus” muz. Aran Chaczaturian, „Córka źle strzeżona” muz. Ferdynand Herold

Opery: „Don Giovanni”  muz. W.A. Mozart, „Dama Pikowa” muz. Piotr Czajkowski, „Król Roger” muz. Karol Szymanowski, „Nabucco” muz. Giuseppe Verdi, „La Boheme” muz. Giacomo Puccini, „Ubu Rex” muz. Krzysztof Penderecki, „Oniegin” muz. Piotr Czajkowski, „Straszny dwór” muz. Stanisław Moniuszko, „Rigoletto” muz. Giuseppe Verdi, „Aida” muz. Giuseppe Verdi

2004-  Pedagog tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie

2000- Współpraca z agencją artystyczną Gudejko: Występ podczas wyborów Miss Polski, taniec klasyczny, występ taneczny w Telewizji Polskiej Program2:„Europa da się lubić”, „Polonez” z „Pana Tadeusza” Krzesimira Dębskiego- program przygotowany z okazji jubileuszu kinematografii światowej, występ   transmitowany przez Program 1 TVP na żywo.

Współpraca z agencją artystyczną Małgorzaty Babicz:pokaz fryzur Wella i L’oreal

Współpraca z agencją artystyczną Moniki Moskwy: udziały w imprezach rozrywkowych na zlecenia z ww. agencji

Współpraca z Dorotą Furman, choreografem 2 Programu: Pokaz taneczny w programie „K jak Kabareton” – live , przygotowany dla Programu 2 TVP, udział w reklamie telewizyjnej Tele5, na otwarcie stacji, udział w teledysku grupy hip- hopowej Onar i Ośka

2009- Prowadzenie zajęć tańca klasycznego w Ośrodku sportowym Elsporto w Wejherowie: Prowadzenie zajęć tańca ludowego, baletu i zespołu cheeleaders w Centrum Kultury w Gniewinie. 

2009- Udział w projekcie szkoleniowo-warsztatowym pt. „Fabryka Umiejętności” skierowany do animatorów kultury, instruktorów i nauczycieli w zakresie sztuk teatralnych i wizualnych w Wejherowskim Centrum Kultury

2011- Uzyskanie certyfikatu instruktora Zumba Fitness Basic 1

2012- Uzyskanie certyfikatu instruktora Zumba Fitness Basic 2

2012- Uzyskanie certyfikatu instruktora Zumba Kids

2013- Współpraca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gniewinie

2014- Uzyskanie certyfikatu Zumba Kids i Zumba Kids Junior Boost (uzupełniające)

2014- Warsztaty metodyczne „Tańce i zabawy na wiosnę i lato dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym” – centrum szkoleniowe Klanza w Gdyni

Prowadzenie zajęć tańca klasycznego w szkole podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie

Współpraca z Niepublicznym Przedszkolem „Urwis” w Wejherowie, prowadzenie zajęć baletowych i zumby dla dzieci

2016- Prowadzenie zajęć w Świetlicy wiejskiej w Prusewie – zumba kids

2017- Wykładowca tańca klasycznego, estetyki tańca oraz tańca towarzyskiego w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy

2018- Uzyskanie certyfikatu instruktora „Joga dla dzieci i młodzieży”

 

Karolina Mroch

Karolina Mroch

Certyfikowany instruktor Zumba Fitness i Zumba Kids. Kocha ludzi i kocha wszelką aktywność fizyczną, a szczególnie taniec. Właśnie dlatego uważa, że Zumba fitness jest dla niej stworzona. Znalazła się na szkoleniu Zumba fitness w Polsce dzięki wspaniałej instruktorce fitness, do której uczęszczałam kiedyś na zajęcia. Stwierdziła- to coś dla Mnie. Prawie 2 lat prowadzi Zumbę Fitness i wciąż uważa, że to najwspanialsze zajęcie na świecie. Oprócz prowadzenia własnych zajęć, uwielbia brać udział w zajęciach innych instruktorów, bawić się na maratonach i uczestniczyć w różnych warsztatach, ponieważ ciągle uczy się czegoś nowego i się rozwija. Zumba to dla niej wieczna impreza, a zajęcia z dziećmi dają jej niesamowitą energię, sprawiają dużo radości i satysfakcji. 

W Dora Dance powadzi: Wyginam śmiało ciało, Videoklip i Zumbę Fitness.

 

Aleksandra Maluga

Choreograf, dyplomowany tancerz oraz instruktor tańca. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im Feliksa Parnell w Łodzi.

W wieku 10 lat dostała się do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi i tam przez 9 lat pod okiem wybitnych tancerzy i choreografów kształciła się z tańca klasycznego, współczesnego, charakterystycznego oraz ludowego. Brała udział we wszystkich koncertach szkolnych na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Teatru Muzycznego w Łodzi.

Swoje umiejętności pogłębiała na warsztatach tanecznych z techniki Merce Cunningham i Contemporary Dance. Brała udział w warsztatach tanecznych:

  • tańca współczesnego prowadzonych przez artystów RANDOM DANCE w Londynie;
  • tańca hiszpańskiego i flamenco prowadzone przez Rosę Estrellę z Hiszpanii;
  • tańca klasycznego oraz współczesnego prowadzonych m.in. przez tancerzy Teatru Wielkiego Opery Narodowej;
  • tańca ludowego prowadzonych przez zespół Witebski Państwowego Collegu Kultury i Sztuki;

Jej pedagogami byli wybitni rosyjscy tancerze i choreografowie tj: Svetlana Basyrova-Potargovich, Svetlana Szarowa, Pranciskus Peluritis oraz tancerze Random Dance w Londynie - Anna Nowak, Anh Ngoc Nguyen i Jessica Wright, tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi - Bogumiła Szaleńczyk, Wojciech Domagała, Dagmara Jagodzińska.

Występowała między innymi na scenie Teatru Wielkiego oraz Teatru Muzycznego w Łodzi. Brała udział w spektaklach baletowych takich jak: Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka, Jezioro Łabędzie oraz w operze Czarodziejski Flet.

W 2017 roku we współpracy z Dora Dance oraz Centrum Kultury w Gniewinie wyjazd z uczniami do Wołkowyjska na Białoruś na III Regionalne Święto Sztuki Ludowej ''Сяброуски фэст''.

W 2017 roku we współpracy z Dorotą Więckowską wystawienie spektaklu w technice tańca współczesnego '' Different World'' I akt. Premiera w Centrum Kultury w Gniewinie.

W 2018 roku we współpracy z Dorotą Więckowską wystawienie kolejnej części spektaklu ''Different World'' II akt. Premiera całości w Gdyni.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Balet, Taniec Współczesny, Grupy turniejowe, Zajęcia indywidualne.

W Centrum Kultury w Gniewinie prowadzi zajęcia: Balet, Taniec Nowoczesny, Taniec Współczesny z elementami akrobatyki oraz Grupę turniejową.

 

Natalia Zając

Od 6 lat jest dyplomowanym instruktorem tańca jazzowego, tytuł ten zdobyła szkoląc się pod okiem instruktorów w Egurrolla Dance Studio. Od ponad dwudziestu lat związana z tańcem, brała udział w licznych kursach i warsztatach tanecznych. Od czterech lat współzałożycielka, choreograf oraz tancerka Teatru Tańca "Jeszcze 5 minut". Ponadto sama prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. Specjalizuje się głównie w technice jazzowej oraz pochodnych, w tym broadway jazz oraz taniec współczesny.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Crazy Dance Taniec musicalowy/Jazz, Crazy Dance mini. 

Maja Szczygieł

Od zawsze związana ze sportem i muzyką. Ukończyła szkołę licealną o profilu sportowym, we wcześniejszych latach jako osoba młoda zdobywała medale w grupowych zawodach sportowych. W 2014 ukończyła szkołę policealną o profilu masażysta, aktywna zawodowo. W 2017 roku na AWFiS w Gdańsku o profilu Fitness Nowoczesne Formy Gimnastyki obroniła pracę licencjacką na temat bezpieczeństwa w grupowym treningu fitness o charakterze wytrzymałościowo- siłowym otrzymując jednocześnie legitymację instruktora. Obecnie kontynuuje naukę na AWFiS w Gdańsku w celu pozyskania tytułu mgr.
Jej pasją jest muzyka, jazda na rowerze, jazda na rolkach, piłka nożna i podróże. Dużą wagę przywiązuję do bezpieczeństwa na zajęciach i pełnym wykorzystaniu jednostki czasowej zajęć. Jest na etapie kursów z TBC, Pump oraz Fit Ball. W przyszłości planuje zrobić kursy z bosu training.
Jest osoba komunikatywną, zwracającą uwagę na szczegóły, motywującą, punktualną, wesołą i pełną energii. Zawsze służy pomocą. Dodatkowo ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w Wejherowie. Gra na saksofonie i występuje na scenach z Orkiestrą Dętą gminy Wejherowo oraz Orkiestrą Dętą Gminy Gniewino. Wystąpiła u Kuby wojewódzkiego, w dzień dobry TVN, nagrywała płytę w radiowej trójce i inne.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Body Ball/Interval Aerobik, ABT/Zgrabne nogi.


 

Magda Rejniak

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ze specjalnością nowoczesnych form gimnastycznych i fitness. Magister Wychowania Fizycznego, instruktorka gimnastyki korekcyjnej, Pilates i Aquaareobiku.
Od najmłodszych lat trenowała gimnastykę artystyczną oraz tańczyła w zespole akrobatyczno-tanecznym. Jako instruktor z kilkuletnim doświadczeniem wciąż pogłębia swoją wiedzę na temat świadomych technik pracy z ciałem. Uczestniczka wielu warsztatów i konferencji fitness, a także szkoleń z zakresu żywienia. Uczennica ,,Szkoły Jogi” Agaty Biernat. Na zajęciach stara się dzielić pozytywną energią raz zarażać pasją do aktywności fizycznej.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Akrobatykę.


 

Marlena Cejko

Od dziecka związana ze sportem. Od momentu pierwszej przejażdżki konnej w wieku dwóch lat jeździectwo stało się jej pasją.  W ciągu ponad 20 lat z małymi przerwami brała udział w licznych zawodach w Skokach przez Przeszkody. Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością jazda konna, sędzia dwóch dyscyplin Skoków przez przeszkody oraz we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Z fitnessem związana od 8 lat. Najpierw jako mała odskocznia od codziennych obowiązków, studiów, pracy. Po czasie fitness stał się jej drugą pasją. Próbując od bosu, abt poprzez crossit,a nawet zajęcia body and  mind  wybrała  te, które przynoszą  największą radość. Mianowicie zajęcia wzmacniające oraz kondycyjne przy wykorzystaniu choreografii m.in step, fat burner oraz tbc.  Cały czas dąży do samorozwoju oprocz instruktora areobiku również step instructor, tbc instructor, streching instructor, trener personalny i instruktor siłowni. W trakcie kursu dietetyki. W przyszłości planuje poszerzyć swój warsztat o liczne szkolenia oraz kursy m.in pump, fit  ball, aquaareobic.

     

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Płaski brzuch.

 

do góry

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ