Kadra

Dorota Więckowska

Jestem absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza. Zaraz po jej ukończeniu dostałam pracę w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, gdzie pełniłam funkcję tancerki zespołowej. Z bardzo dobrym wynikiem ukończyłam studia o kierunku Pedagogika Baletu w Akademii Muzycznej w Warszawie. Trzy lata uczyłam tańca klasycznego w Szkole Baletowej w Warszawie. Ponadto skończyłam podyplomowe studia menedżerskie na wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie prowadzę własną działalność Dora Dance – Dorota Więckowska (Wziątek), gdzie kontynuując swoją pasję uczę tańczyć dzieci, młodzież i dorosłych.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Balet, Grupy turniejowe, Pierwszy Taniec.

 

Doświadczenie zawodowe: 

2000- Teatr Wielki- Opera Narodowa w Warszawie, stanowisko: tancerka zespołowa,

Udział w całkowitym repertuarze teatru, między innymi:

Balety: ”Dziadek do orzechów” muz. Piotr Czajkowski, „Jezioro łabędzie” muz. Piotr Czajkowski, „Śpiąca królewna” muz. Piotr Czajkowski, „Bajadera” muz. Minkus, „Romeo i Julia” muz. Siergiej Prokofiew, „Czajkowski” muz. Piotr Czajkowski, „Święta wiosna” muz. Igor Strawiński, „Grek Zorba” muz. Mikis Theodorakis, „Spartakus” muz. Aran Chaczaturian, „Córka źle strzeżona” muz. Ferdynand Herold

Opery: „Don Giovanni”  muz. W.A. Mozart, „Dama Pikowa” muz. Piotr Czajkowski, „Król Roger” muz. Karol Szymanowski, „Nabucco” muz. Giuseppe Verdi, „La Boheme” muz. Giacomo Puccini, „Ubu Rex” muz. Krzysztof Penderecki, „Oniegin” muz. Piotr Czajkowski, „Straszny dwór” muz. Stanisław Moniuszko, „Rigoletto” muz. Giuseppe Verdi, „Aida” muz. Giuseppe Verdi

2004-  Pedagog tańca klasycznego w Ogólnokształcącej Szkole Baletowej w Warszawie

2000- Współpraca z agencją artystyczną Gudejko: Występ podczas wyborów Miss Polski, taniec klasyczny, występ taneczny w Telewizji Polskiej Program2:„Europa da się lubić”, „Polonez” z „Pana Tadeusza” Krzesimira Dębskiego- program przygotowany z okazji jubileuszu kinematografii światowej, występ   transmitowany przez Program 1 TVP na żywo.

Współpraca z agencją artystyczną Małgorzaty Babicz:pokaz fryzur Wella i L’oreal

Współpraca z agencją artystyczną Moniki Moskwy: udziały w imprezach rozrywkowych na zlecenia z ww. agencji

Współpraca z Dorotą Furman, choreografem 2 Programu: Pokaz taneczny w programie „K jak Kabareton” – live , przygotowany dla Programu 2 TVP, udział w reklamie telewizyjnej Tele5, na otwarcie stacji, udział w teledysku grupy hip- hopowej Onar i Ośka

2009- Prowadzenie zajęć tańca klasycznego w Ośrodku sportowym Elsporto w Wejherowie: Prowadzenie zajęć tańca ludowego, baletu i zespołu cheeleaders w Centrum Kultury w Gniewinie. 

2009- Udział w projekcie szkoleniowo-warsztatowym pt. „Fabryka Umiejętności” skierowany do animatorów kultury, instruktorów i nauczycieli w zakresie sztuk teatralnych i wizualnych w Wejherowskim Centrum Kultury

2011- Uzyskanie certyfikatu instruktora Zumba Fitness Basic 1

2012- Uzyskanie certyfikatu instruktora Zumba Fitness Basic 2

2012- Uzyskanie certyfikatu instruktora Zumba Kids

2013- Współpraca z Uniwersytetem Trzeciego Wieku w Gniewinie

2014- Uzyskanie certyfikatu Zumba Kids i Zumba Kids Junior Boost (uzupełniające)

2014- Warsztaty metodyczne „Tańce i zabawy na wiosnę i lato dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym” – centrum szkoleniowe Klanza w Gdyni

Prowadzenie zajęć tańca klasycznego w szkole podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie

Współpraca z Niepublicznym Przedszkolem „Urwis” w Wejherowie, prowadzenie zajęć baletowych i zumby dla dzieci

2016- Prowadzenie zajęć w Świetlicy wiejskiej w Prusewie – zumba kids

2017- Wykładowca tańca klasycznego, estetyki tańca oraz tańca towarzyskiego w Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym w Wieżycy

2018- Uzyskanie certyfikatu instruktora „Joga dla dzieci i młodzieży”

 
 

Aleksandra Maluga

Choreograf, dyplomowany tancerz, instruktor tańca oraz dietetyk sportowy i kliniczny.

Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im Feliksa Parnell'a w Łodzi.

W wieku 10 lat dostała się do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Łodzi i tam przez 9 lat pod okiem wybitnych tancerzy i choreografów kształciła się z tańca klasycznego, współczesnego, charakterystycznego oraz ludowego. Brała udział we wszystkich koncertach szkolnych na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Teatru Muzycznego w Łodzi.

Swoje umiejętności pogłębiała na warsztatach tanecznych z techniki Merce Cunningham i Contemporary Dance. Brała udział w warsztatach tanecznych:

  • tańca współczesnego prowadzonych przez artystów RANDOM DANCE w Londynie;
  • tańca hiszpańskiego i flamenco prowadzone przez Rosę Estrellę z Hiszpanii;
  • tańca klasycznego oraz współczesnego prowadzonych m.in. przez tancerzy Teatru Wielkiego Opery Narodowej;
  • tańca ludowego prowadzonych przez zespół Witebski Państwowego Collegu Kultury i Sztuki;

Jej pedagogami byli wybitni rosyjscy tancerze i choreografowie tj: Svetlana Basyrova-Potargovich,Vladimir Domark, Svetlana Szarowa, Pranciskus Peluritis oraz tancerze Random Dance w Londynie - Anna Nowak, Anh Ngoc Nguyen i Jessica Wright, tancerze Teatru Wielkiego w Łodzi - Bogumiła Szaleńczyk, Wojciech Domagała, Dagmara Jagodzińska.

Występowała między innymi na scenie Teatru Wielkiego oraz Teatru Muzycznego w Łodzi. Brała udział w spektaklach baletowych takich jak: Dziadek do Orzechów, Śpiąca Królewna, Królewna Śnieżka, Jezioro Łabędzie oraz w operze Czarodziejski Flet.

2012- kurs instruktora reakcji ruchowej- specjalność TANIEC w Polskiej Akademii Sportu w Warszawie.

2012-2014 instruktor tańca klasycznego oraz współczesnego w Szkole Podstawowej w Rąbieniu.

2012-2014 instruktor tańca klasycznego oraz nowoczesnego w Otofitness w Aleksandrowie Łódzkim.

Od 2014 związana ze szkołą tańca Dora Dance oraz Centrum Kultury w Gniewinie.

Od 2014 współpraca z Niepublicznymi Przedszkolami w Bolszewie, Wejherowie oraz Redzie.

Prowadzenie zajęć baletowych oraz tańca nowoczesnego.

W 2017 roku we współpracy z Dora Dance oraz Centrum Kultury w Gniewinie wyjazd z uczniami do Wołkowyjska na Białoruś na III Regionalne Święto Sztuki Ludowej ''Сяброуски фэст''.

W 2017 roku we współpracy z Dorotą Więckowską wystawienie spektaklu w technice tańca współczesnego '' Different World'' I akt. Premiera w Centrum Kultury w Gniewinie.

2017-założyciel mobilnej szkoły tańca Dance Academy Aleksandra Maluga.

W 2018 roku we współpracy z Dorotą Więckowską wystawienie kolejnej części spektaklu ''Different World'' II akt. Premiera całości w Gdyni.

W 2019 roku we współpracy z Dorotą Więckowską wystawienie w dwóch aktach spektaklu ''Different World'' w technice tańca współczesnego w Wejherowskim Centrum Kultury- Filharmonia Kaszubska.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Balet, Taniec Współczesny, Grupy turniejowe, Zajęcia indywidualne.

W Centrum Kultury w Gniewinie prowadzi zajęcia: Balet, Taniec Nowoczesny, Taniec Współczesny z elementami akrobatyki oraz Grupę turniejową.

 

Natalia Zając

Od 9 lat jest dyplomowanym instruktorem tańca jazzowego, tytuł ten zdobyła szkoląc się pod okiem instruktorów w Egurrolla Dance Studio. W 2018 zdobyła kolejny dyplom instruktorski po dwuletnim studium tańca jazzowego w Mazowieckim Instytucie Kultury. Od ponad dwudziestu lat związana z tańcem, brała udział w licznych kursach i warsztatach tanecznych. Od siedmiu lat współzałożycielka, choreograf oraz tancerka Teatru Tańca "Jeszcze 5 minut". Ponadto sama prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych. Specjalizuje się głównie w technice jazzowej oraz pochodnych, w tym broadway jazz oraz taniec współczesny.

W Dora Dance prowadzi zajęcia z grupami: Crazy Dance Taniec musicalowy/Jazz, Crazy Dance mini a od 2019 roku Crazy Dance Stars. 

Maja Szczygieł

Sportowa dusza, która ukończyła szkołę licealną o profilu sportowym w Wejherowie. W 2014 ukończyła szkołę policealną o profilu masażysta, aktywna zawodowo. W 2017 roku na AWFiS w Gdańsku o profilu Fitness Nowoczesne Formy Gimnastyki obroniła pracę licencjacką na temat bezpieczeństwa w grupowym treningu fitness o charakterze wytrzymałościowo- siłowym. Otrzymując legitymację instruktora.

Obecnie Pani Magister ukończyła AWFiS w Gdańsku otrzymując legitymację instruktora przygotowania motorycznego, jednocześnie zostając nauczycielem WF-u. Instruktorka szczególnie zwraca uwagę na bezpieczeństwo na zajęciach oraz dopasowaniu poziomu zajęć do ćwiczących. Jako instruktor fitness ukończyła kurs cross treningu i TBC.

Jej pasją jest muzyka, jazda na rowerze i podróże. Jest osoba komunikatywną, zwracającą uwagę na szczegóły, motywującą, punktualną, wesołą, nieszablonową i pełną energii. Zawsze służy pomocą. Dodatkowo ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w Wejherowie. Gra na saksofonie i występuje na scenach z Orkiestrą Dętą Gminy Wejherowo oraz Orkiestrą Dętą Gminy Gniewino. Wystąpiła u Kuby Wojewódzkiego, w Dzień Dobry TVN, nagrywała płytę w radiowej trójce i inne.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Body Ball/Interval Aerobik, ABT/Zgrabne nogi.


 

Magda Rejniak

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ze specjalnością nowoczesnych form gimnastycznych i fitness. Magister Wychowania Fizycznego, instruktorka gimnastyki korekcyjnej, Pilates i Aquaareobiku.
Od najmłodszych lat trenowała gimnastykę artystyczną oraz tańczyła w zespole akrobatyczno-tanecznym. Jako instruktor z kilkuletnim doświadczeniem wciąż pogłębia swoją wiedzę na temat świadomych technik pracy z ciałem. Uczestniczka wielu warsztatów i konferencji fitness, a także szkoleń z zakresu żywienia. Uczennica ,,Szkoły Jogi” Agaty Biernat. Na zajęciach stara się dzielić pozytywną energią raz zarażać pasją do aktywności fizycznej.

W Dora Dance prowadzi zajęcia: Akrobatykę.


 

Daria Pochyła

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego na wydziale Neofilologii, pasjonatka języka chińskiego i rosyjskiego oraz zdrowego stylu życia. Od ponad roku certyfikowana instruktorka fitness. Kilkumiesięczny kurs instruktorski ukończyła w renomowanej szkole ProFi Fitness School w Gdyni, tym samym zdobywając międzynarodowe uprawnienia REPs Polska. W przyszłości planuje dalej poszerzać wiedzę na temat zajęć fitness. Swoją drogę instruktorki rozpoczęła w Dora Dance, wciąż otwarta na propozycje klientek. Lubi się rozwijać wprowadzając ciekawe, różnorodne zajęcia. Słucha, doradza oraz potrafi dopasować poziom trudności do potrzeb i umiejętności grupy. Młoda, sympatyczna, towarzyska. Znak rozpoznawczy: cool down przy klimatycznie zaciemnionej sali.

W DoraDance prowadzi trening obwodowy/płaski brzuch.


 

Natalia Splitthof

Jestem studenką studiów magisterskich o specjalizacji Menager HR. W lipcu tego roku uzyskałam tytul licencjata na kierunku Zarządzanie,specjalizacja Przedsiębiorstwo. Będąc nastolatką chciałam uczęszczać na zajęcia taneczne i swoje pierwsze kroki ćwiczyłam właśnie na sali szkoły tańca Dora Dance w grupie „Hip Hop”.

Moja przygoda z tą szkołą tańca się nie skończyła, nadal trwa, ponieważ pracuje w niej jako „recepcjonistka” od stycznia 2018, dzięki tej pracy bardzo polubiłam kontakt z klientem oraz dostrzegłam, że uwielbiam pracę oraz zabawę z dziećmi. Daje mi to ogromną radość i satysfakcje, dlatego też z pewnością będę się szkolić w tym kierunku.


 

do góry

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ