Zajęcia

 

Balet - Taniec klasyczny - są to zajęcia taneczno -baletowe dla dzieci od 3 lat. Przy muzyce klasycznej małe baletnice nabierają wdzięku ucząc się płynności i delikatności ruchów. Zajęcia wprowadzają je w magiczny dla każdej dziewczynki świat baletu i uwrażliwiają dziecko od najmłodszych lat na obcowanie ze sztuką i pięknem.

Główne cele zajęć baletowych to: koordynują ruchy ciała, prostują sylwetkę, wzmacniają mięśnie i ś ciegna,rozwijają poczucie rytmu, korygują wady postawy, ćwiczą pamięć dzieci, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uwrażliwiają na piękno i estetykę ruchu, wyrabiają "dyscyplinę" ruchową (płynność i harmonia ruchów), umożliwiają obcowanie z muzyką poważną, dają możliwość występów scenicznych, pozwalają uczestniczyć w konkursach tanecznych, stanowią podstawę do innych tańców.

 

Joga dla dzieci - pozwala w przyjemny sposób rozwinąć bardzo ważne umiejętności w środowisku wsparcia, a co najważniejsze bezkonkurencyjność. Joga może przyjść z pomocą, by zmienić wszystkie czynniki innych form zajęć poza szkolnych. W Jodze nie osądzamy, nie krytykujemy, nie wymagamy, nie konkurujemy, nie ma kar czy nagród dla poszczególnych uczestników. Wszyscy są równie ważni i choć różnimy się od siebie, uczymy się wspólnego szacunku, tolerancji, dystansu do siebie i innych, współpracy w grupie, wyciszenia i relaksu.

Korzyści płynące z jogi dla dzieci:

 • Wzmacnia i uelastycznia ciało,
 • Podnosi siłę emocjonalną,
 • Zwiększa poczucie własnej wartości,
 • Buduje koordynację i balans ciała,
 • Wzmacnia koncentrację,
 • Zwiększa świadomość oddechu,
 • Rozwija samoświadomość,
 • Rozwija umiejętności pracy w grupie,
 • Uczy sztuki relaksu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
 • Rozwija poczucie świadomości otoczenia, natury, zwierząt,
 • Uczy szacunku i poszanowania
 

Pierwszy taniec - zapraszamy na naukę pierwszego tańca weselnego. Przygotujemy dla Was układ choreograficzny, dobierzemy muzykę. Zajęcia są indywidualne dla każdej pary. Na zajęciach nauka walca wiedeńskiego lub dowolny taniec wedle potrzeb i życzeń pary.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w celu umówienia terminu.

 
 

Balet dla dorosłych/stretching – to zajęcia skierowane dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku. Marzyłaś w przeszłości o zawodzie tancerki baletowej? My pozwolimy Ci spełnić to pragnienie.

Ćwiczenia baletowe nadają ruchom gracji, a także wysmuklają sylwetkę i wzmacniają mięśnie. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką izolacyjną. Następnie wykonujemy serie ćwiczeń w pozycji siedzącej oraz leżącej – rozciągamy ścięgna, mięśnie nóg i kręgosłupa. Wszystko wykonujemy na bardzo podciągniętej sylwetce, prostych plecach. Kolejna część lekcji to ćwiczenia baletowe przy drążku i środku sali oraz kombinacje małych skoków „allegro”.

Dzięki ćwiczeniom zaczerpniętym z baletu wasze ciało, a szczególnie jego dolne partie, staną się elastyczniejsze, jędrniejsze i silniejsze. 

Ćwiczenia baletowe są ćwiczeniami izometrycznymi, polegającymi na napinaniu i rozluźnianiu mięśni, bez zmiany ich długości. Dzięki temu mięśnie stają się jednocześnie i rozciągnięte, i mocniejsze, a nie tylko dłuższe.

Zajęcia prowadzone są przy akompaniamencie muzyki klasycznej oraz relaksacyjnej.

 

Obwód ćwiczebny - cardio -  skierowany jest do osób, które oczekują szybkich efektów. Różnorodność ćwiczeń obwodowych i to, że trening łatwo dostosowuje się do indywidualnych potrzeb sprawia, że najczęściej wybierany jest przez ludzi zdeterminowanych, by osiągnąć cel – szczupłą, wysportowaną sylwetkę w krótkim czasie. Na czym polega tajemnica treningu obwodowego? Dlaczego jest tak skuteczny?

 

 

 

Wybierając trening obwodowy bliższe ci będzie osiągnięcie trzech celów:

 1. rozwój wszystkich głównych grup mięśniowych,
 2. szybkie spalenie kalorii,
 3. zwiększenie wytrzymałości.

Od tradycyjnego treningu siłowego trening obwodowy różni się intensywnością – osoba ćwicząca w ciągu 30-40 minut ma za zadanie wykonać serie bezpośrednio następujących po sobie ćwiczeń. Przykładowo w obwodzie mamy 10 ćwiczeń, w każdym do wykonania 10 powtórzeń. Rozpoczynamy od pierwszego i bez przerwy przechodzimy do następnych. Po skończeniu pełnego obwodu odpoczywamy od 2 do 4 minut i powtarzamy całość 2 do 5 razy. Taka forma treningu pozwala budować wytrzymałość oraz kondycję.Trening obwodowy to nie to samo co crossfit. Mimo pewnych podobieństw, takich jak wykonywanie serii ćwiczeń, trening obwodowy jest zdecydowanie łagodniejszy i jest w nim mniej ćwiczeń kondycyjnych czy metabolicznych, natomiast świetnie wspomaga przemianę materii.

 

 

do góry

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ