Zajęcia

Shape - to kompleksowy zestaw ćwiczeń wzmacniających. W czasie lekcji wykorzystuje się takie przybory jak, min.: stepy, ciężarki czy gumy. Niezbyt szybkie tempo sprzyja koncentracji na technice, bezpieczeństwie i dokładności wykonywanych ćwiczeń.

 

 

Balet - Taniec klasyczny - są to zajęcia taneczno -baletowe dla dzieci od 3 lat. Przy muzyce klasycznej małe baletnice nabierają wdzięku ucząc się płynności i delikatności ruchów. Zajęcia wprowadzają je w magiczny dla każdej dziewczynki świat baletu i uwrażliwiają dziecko od najmłodszych lat na obcowanie ze sztuką i pięknem.

Główne cele zajęć baletowych to: koordynują ruchy ciała, prostują sylwetkę, wzmacniają mięśnie i ś ciegna,rozwijają poczucie rytmu, korygują wady postawy, ćwiczą pamięć dzieci, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uwrażliwiają na piękno i estetykę ruchu, wyrabiają "dyscyplinę" ruchową (płynność i harmonia ruchów), umożliwiają obcowanie z muzyką poważną, dają możliwość występów scenicznych, pozwalają uczestniczyć w konkursach tanecznych, stanowią podstawę do innych tańców.

 

Bodyball - (piłki) to trening wzmacniający z wykorzystaniem dużych piłek. Zajęcia o średniej intensywności wymagające ciągłego napięcia mięśni. Większość ćwiczeń odbywa się w oparciu o piłkę, można na niej siedzieć, leżeć lub trzymać.   Ćwiczenia na piłkach to doskonała gimnastyka dla kręgosłupa, przez co nie bez powodu osoby, które mają z nim kłopoty, w ramach ćwiczeń rehabilitacyjnych, ćwiczą właśnie na piłkach. Prostując kręgosłup poprawiamy krążenie, co skutkuje zmniejszeniem, a nawet zlikwidowaniem bólów pleców. Ćwiczyć przy pomocy piłek mogą wszyscy, niezależnie od wieku i stopnia wygimnastykowania.

 

 

Pierwszy taniec - zapraszamy na naukę pierwszego tańca weselnego. Przygotujemy dla Was układ choreograficzny, dobierzemy muzykę. Zajęcia są indywidualne dla każdej pary. Na zajęciach nauka walca wiedeńskiego lub dowolny taniec wedle potrzeb i życzeń pary.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w celu umówienia terminu.

 

Videoklip - videoklip dance to mieszanka różnorodnych technik tanecznych. Styl idealny dla dzieci, gdyż pozwala spożytkować nadmierne pokłady energii. Na zajęciach każdy może poczuć się jak gwiazda, wykonując choreografie do najnowszych przebojów, dzięki czemu zyskujemy większą pewność siebie. Videoclip dance rozwija muzykalność, pamięć ruchową, koordynację i grę aktorską, która jest nieodłącznym elementem choreografii. Na lekcjach wprowadzane są także elementy gimnastyki z akcentem na rozciąganie, by móc jeszcze bardziej uatrakcyjniać tworzone choreografie.

Cross - jest coraz częściej stosowanym rodzajem treningu, wywodzącym się w linii prostej z technik rehabilitacyjnych. Jego podstawowym założeniem jest wykorzystanie jego efektów podczas życia codziennego. Podczas treningu wykonujemy ruchy zbliżone do tych, które towarzyszą nam na co dzień.

Trening funkcjonalny poprawia równowagę mięśni, korygując w ten sposób wady postawy.

Największym atutem takiego treningu jest brak przeciwwskazań do jego wykonywania.

Trening funkcjonalny jest idealny dla początkujących, rozpoczynających przygodę z treningiem siłowym.

Przy planowaniu treningu, musimy wziąć pod uwagę:

 • mobilność (zakres ruchu)
 • poziom siły mięśniowej,
 • wytrzymałość,
 • stabilność.

Podczas treningu stosujemy ćwiczenia izolowane połączone z prostymi formami ruchu, np.

 • podstawowe ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała (proste i złożone),
 • zwiększoną szybkością ruchu,
 • trening oporowy,
 • stabilne i niestabilne podłoże.

Podczas treningu następuje poprawa wytrzymałości mięśniowej, stabilności dynamicznej, redukcja tkanki tłuszczowej, stabilizacja stawów, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko wystąpienia kontuzji podczas ćwiczeń oraz codziennych obowiązków. Korzyści wynikają głównie z tego, że trening kładzie nacisk naturalne zdolności ciała do ruchu w trzech anatomicznych płaszczyznach.

Zumba - jest bardzo innowacyjnym systemem fitness, który poprzez świetną zabawę kształtuje naszą sylwetkę, dba o naszą kondycję, a przede wszystkim napawa nas optymizmem i wprawia w świetne samopoczucie, które zostaje na długo, długo poza zajęciami. Proste kroki taneczne, świetne kombinacje ruchów i motywująca muzyka stwarza atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywa nas do zabawy. Lekcja cardio z elementami treningu wytrzymałościowego i kształtującego sylwetkę powoduje spalanie ogromnej ilości kalorii, ujędrnia i rzeźbi ciało. 

Zumba  łączy ze sobą tańce latynoamerykańskie z ćwiczeniami tak, aby fitness był dobrą zabawą i angażował wszystkie główne grupy mięśni w ciele. Program czerpie elementy salsy, merengue, mambo, flamenco, cha-chy, samby, tańca brzucha, hip-hopu czy nawet tango.

 

 

Taniec współczesny - jest mieszaniną wielu tańców jak np. modern dance i taniec jazzowy. W choreografii można wykorzystywać elementy akrobatyki.
Jednak głównym źródłem tego tańca jest taniec klasyczny nazywany baletem. Jest bardzo luźną formą tańca. Technika tańca współczesnego doskonale rozwija wszystkie grupy mięśniowe, poprawia ogólną sprawność ciała, gibkość oraz elastyczność, uczy wyrażać emocje i uczucia. 

 

Wyginaj śmiało ciało - zajęcia taneczne dla dzieci od 3 lat. Zajęcia oparte na technikach tańca nowoczesnego i zumby kids. Zajęcia promują zdrowy tryb życia u dzieci i uczą szacunku, pracy zespołowej, odpowiedzialności i zaufania. Podczas zajęć dzieci uczą się koordynacji, równowagi, kształtuje i rozwija się kreatywność, dyscyplina oraz pamięć! Treningi polegają na nauce krótkich choreografii oraz na  zabawie poprzez taniec.

 

Trening siłowy dla dzieci - to trening z akcentem siły, będący głównym bodźcem kształtującym sprawność fizyczną. To taki intensywny W-F ☺. Program treningu siłowego dla dzieci i młodzieży korzystnie wpływa na :

 • poprawę umiejętności ruchowych , stanu zdrowia i poziomu sprawności fizycznej
 • zwiększenie poziomu siły i mocy rozwijanej przez mięśnie
 • poprawę lokalnej wytrzymałości mięśniowej
 • ochronę układu ruchu przed niektórymi urazami wynikającymi z aktywności sportowej
 • kształtowanie zachowań i nawyków zgodnych ze wzorcem życiowej aktywności fizyczne
 

Rozmiar mniej&stretching - Podczas zajęć wykorzystuje się trening interwałowy, który polega na przeplataniu ćwiczeń na wysokim poziomie intensywności z ćwiczeniami o niskiej intensywności. Zajęcia mają na celu poprawę wydolność fizycznej, szybkościowej oraz przyczyniają się do poprawy przyśpieszenia i ogólnego rozwoju szybkościowego i sprawnościowego organizmu. Zajęcia „Rozmiar Mniej”  w porównaniu do ćwiczeń aerobowych – pozwalają na spalenie nawet do trzech razy większej ilości tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym, o połowę mniejszym wysiłku energetycznym i w o połowę krótszym czasie treningu. Brzmi motywująco, prawda? Ale nie ma nic za darmo. Żeby tkanka tłuszczowa spalała się długo po zakończeniu treningu, sam trening wymaga sporego wysiłku fizycznego i dużej determinacji, by z umiarkowanego tempa ćwiczeń przejść na wyższe obroty. Całość  zajęć łącznie z rozgrzewką, stretching (rozciąganie) i schładzania ciała, trwa maksymalnie 40 minut. Trening interwałowy warto wykonywać w dni wolne od treningu siłowego. Lepiej nie łączyć w jednym dniu obu form treningu, żeby nie nadwyrężać sił organizmu i dać mięśniom czas na regenerację. Pamiętaj także o uzupełnieniu płynów po treningu. Ćwicz razem z Nami i chudnij.

 

 

 

Akrobatyka - Jest dyscypliną opierającą się na ogólnym rozwoju wszystkich cech motorycznych. To niezwykle atrakcyjna forma ruchu dla dzieci Pozytywnie wpływa na rozwój, kształtuje osobowość, odpowiedzialność oraz umiejętność współdziałania w grupie. Zajęcia dedykowane są dla osób początkujących jak i zaawansowanych (od 8. roku życia). W programie: nauka podstawowych ćwiczeń gimnastycznych – przewroty w przód i tył, stanie na głowie i rękach. Nauka zaawansowanych elementów gimnastycznych – przejścia bokiem, w przód i tył itd., a także piramidy wieloosobowe. Akrobatyka to również wspaniała alternatywa dla gimnastyki korekcyjnej, w ciekawy sposób wzmacniamy mięsnie posturalne i budujemy nawyk prawidłowej postawy ciała.

 

 

 

do góry

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ