Zajęcia

 

Akrobatyka dla dzieci - to zajęcia, które wzmacniają całe ciało, poprawiają gibkość, rozwijają wydolność krążeniowo-oddechową, kształtują prawidłową postawę ciała. Podczas zajęć uczymy się wykonywać ćwiczenia akrobatyczne: gwiazdy, mostki, stanie na rękach, stanie na głowie itd. Zapewnimy, także masę zabawy, indywidualne podejście do każdego dziecka. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i prowadzi je Zuzanna Ławicka.

 

 

Balet - Taniec klasyczny - są to zajęcia taneczno -baletowe dla dzieci od 3 lat. Przy muzyce klasycznej małe baletnice nabierają wdzięku ucząc się płynności i delikatności ruchów. Zajęcia wprowadzają je w magiczny dla każdej dziewczynki świat baletu i uwrażliwiają dziecko od najmłodszych lat na obcowanie ze sztuką i pięknem.

Główne cele zajęć baletowych to: koordynują ruchy ciała, prostują sylwetkę, wzmacniają mięśnie i ś ciegna,rozwijają poczucie rytmu, korygują wady postawy, ćwiczą pamięć dzieci, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, uwrażliwiają na piękno i estetykę ruchu, wyrabiają "dyscyplinę" ruchową (płynność i harmonia ruchów), umożliwiają obcowanie z muzyką poważną, dają możliwość występów scenicznych, pozwalają uczestniczyć w konkursach tanecznych, stanowią podstawę do innych tańców.

 

Joga dla dzieci - pozwala w przyjemny sposób rozwinąć bardzo ważne umiejętności w środowisku wsparcia, a co najważniejsze bezkonkurencyjność. Joga może przyjść z pomocą, by zmienić wszystkie czynniki innych form zajęć poza szkolnych. W Jodze nie osądzamy, nie krytykujemy, nie wymagamy, nie konkurujemy, nie ma kar czy nagród dla poszczególnych uczestników. Wszyscy są równie ważni i choć różnimy się od siebie, uczymy się wspólnego szacunku, tolerancji, dystansu do siebie i innych, współpracy w grupie, wyciszenia i relaksu.

Korzyści płynące z jogi dla dzieci:

 • Wzmacnia i uelastycznia ciało,
 • Podnosi siłę emocjonalną,
 • Zwiększa poczucie własnej wartości,
 • Buduje koordynację i balans ciała,
 • Wzmacnia koncentrację,
 • Zwiększa świadomość oddechu,
 • Rozwija samoświadomość,
 • Rozwija umiejętności pracy w grupie,
 • Uczy sztuki relaksu i radzenia sobie w trudnych sytuacjach,
 • Rozwija poczucie świadomości otoczenia, natury, zwierząt,
 • Uczy szacunku i poszanowania
 

Pierwszy taniec - zapraszamy na naukę pierwszego tańca weselnego. Przygotujemy dla Was układ choreograficzny, dobierzemy muzykę. Zajęcia są indywidualne dla każdej pary. Na zajęciach nauka walca wiedeńskiego lub dowolny taniec wedle potrzeb i życzeń pary.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w celu umówienia terminu.

 
 

Balet dla dorosłych/stretching – to zajęcia skierowane dla młodzieży i dorosłych w każdym wieku. Marzyłaś w przeszłości o zawodzie tancerki baletowej? My pozwolimy Ci spełnić to pragnienie.

Ćwiczenia baletowe nadają ruchom gracji, a także wysmuklają sylwetkę i wzmacniają mięśnie. Zajęcia rozpoczynają się rozgrzewką izolacyjną. Następnie wykonujemy serie ćwiczeń w pozycji siedzącej oraz leżącej – rozciągamy ścięgna, mięśnie nóg i kręgosłupa. Wszystko wykonujemy na bardzo podciągniętej sylwetce, prostych plecach. Kolejna część lekcji to ćwiczenia baletowe przy drążku i środku sali oraz kombinacje małych skoków „allegro”.

Dzięki ćwiczeniom zaczerpniętym z baletu wasze ciało, a szczególnie jego dolne partie, staną się elastyczniejsze, jędrniejsze i silniejsze. 

Ćwiczenia baletowe są ćwiczeniami izometrycznymi, polegającymi na napinaniu i rozluźnianiu mięśni, bez zmiany ich długości. Dzięki temu mięśnie stają się jednocześnie i rozciągnięte, i mocniejsze, a nie tylko dłuższe.

Zajęcia prowadzone są przy akompaniamencie muzyki klasycznej oraz relaksacyjnej.

 

Obwód ćwiczebny - cardio -  skierowany jest do osób, które oczekują szybkich efektów. Różnorodność ćwiczeń obwodowych i to, że trening łatwo dostosowuje się do indywidualnych potrzeb sprawia, że najczęściej wybierany jest przez ludzi zdeterminowanych, by osiągnąć cel – szczupłą, wysportowaną sylwetkę w krótkim czasie. Na czym polega tajemnica treningu obwodowego? Dlaczego jest tak skuteczny?

 

 

 

Wybierając trening obwodowy bliższe ci będzie osiągnięcie trzech celów:

 1. rozwój wszystkich głównych grup mięśniowych,
 2. szybkie spalenie kalorii,
 3. zwiększenie wytrzymałości.

Od tradycyjnego treningu siłowego trening obwodowy różni się intensywnością – osoba ćwicząca w ciągu 30-40 minut ma za zadanie wykonać serie bezpośrednio następujących po sobie ćwiczeń. Przykładowo w obwodzie mamy 10 ćwiczeń, w każdym do wykonania 10 powtórzeń. Rozpoczynamy od pierwszego i bez przerwy przechodzimy do następnych. Po skończeniu pełnego obwodu odpoczywamy od 2 do 4 minut i powtarzamy całość 2 do 5 razy. Taka forma treningu pozwala budować wytrzymałość oraz kondycję.Trening obwodowy to nie to samo co crossfit. Mimo pewnych podobieństw, takich jak wykonywanie serii ćwiczeń, trening obwodowy jest zdecydowanie łagodniejszy i jest w nim mniej ćwiczeń kondycyjnych czy metabolicznych, natomiast świetnie wspomaga przemianę materii.

 

 

Pilates - Wzmacnia mięśnie całego ciała Pilates zwiększa siłę mięśni niemalże całego ciała, a w szczególności mięśni brzucha, ponieważ pilates właśnie mięśnie tej części ciała stawia w centrum zainteresowania, a także pleców i pośladków. Zapobiega problemom z kręgosłupem Pilates wzmacnia mięśnie stabilizujące i podpierające kręgosłup. Ponadto: Poprawia postawę ciała Pilates poprawiają stabilność kręgosłupa, a także pomaga w korekcji połączeń między kością biodrową a kręgosłupem. Dzięki temu sylwetka jest wyprostowana i bardziej stabilna. Zajęcia prowadzi Magda Rejniak.

 

 

 

Latino SOLO - Jeśli chcecie poruszać się w rytmie latynoskich hitów, spalić mnóstwo kalorii oraz naładować się pozytywną energią to zapraszamy na zajęcia w każdą środę o 19:00

 

 

 

Joga DLA DOROSŁYCH - Regularne praktykowanie jogi może przynieść wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Po pierwsze, joga pomaga wzmocnić mięśnie i poprawić elastyczność ciała. Po drugie, pomaga w redukcji stresu i napięcia poprzez skupienie na oddechu. Po trzecie, joga może pomóc w poprawie snu i koncentracji.

 

 

do góry

Komunikat. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. [x] ZAMKNIJ